Kimlər deputat seçildi? - Yeni adlar var: Exit-poll-un NƏTİCƏLƏRİ

  • 10 Fevral 2020

ABŞ-ın "AJF Associates İnc." şirkəti növbədənkənar parlament seçkilərində aparılan"exit-poll"un nəticələrini açıqlayıb.

Chip.az Publika.az-a istinadən  xəbər verir ki, şirkətin rəhbəri Corc Börnbaun "exit-poll"un 1053 məntəqəsini əhatə etdiyini bildirib. 47 sahə üzrə nəzarətçiyə verilən müsahibələr təhvil alınıb.

Bu nəticələr Nyu-York şəhərindəki mərkəzə ötürülüb. Gün ərzində 76 min müsahibə aparılıb. Nəticələr yenidən Bakıya göndərilib. Hər seçki dairəsi üzrə xəta xətti 3,6-3,9 faiz civarında götürülüb.

Aparılan "exit-poll"un nəticəsi:

Partiyalar üzrə: YAP - 69 yer

Müstəqil deputatlar - 41 yer

VAP - 3

DİP - 1

BQP - 1

BAXCP -1

VHP - 3.

Beləliklə, “exit poll”un nəticələrinə əsasən lider namizədlərin siyahısını təqdim edirik:

Seçki dairəsi

Namizəd

   

AJF&Associates İnc.

(ABŞ)

 

8 Binəqədi birinci

Quliyev Azay

   

46,2 %

 

9 Binəqədi ikinci

Qafarov Kəmaləddin

   

62,7 %

 

10 Binəqədi üçüncü

Musayev Madər

   

58,1%

 

11 Qaradağ seçki

Hüseynov Aydın

   

57,4%

 

12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal

Xasayeva Səbinə

   

50,9%

 

13 Xəzər-Pirallahı

Əliyev Rauf

   

46,9%

 

14 Xəzər

Məmmədov Soltan

   

52,6%

 

15 Yasamal birinci

Quliyev Ülvi

   

47,1%

 

16 Yasamal ikinci

Qədirli Erkin

   

40,8%

 

17 Yasamal üçüncü

Allahverdiyev Elnur

   

56,9%

 

18 Nərimanov-Nizami

Musabəyov Rasim

   

40,9%

 

19 Nərimanov birinci

Məmmədov Hikmət

   

45,7%

 

20 Nərimanov ikinci

Əliyev Adil

   

60,9%

 

21 Nəsimi birinci

İbrahimqızı Məlahət

   

61,1%

 

22 Nəsimi ikinci

Mollazadə Asim

   

47,1%

 

23 Nəsimi-Səbail

Səmədzadə Ziyad

   

49,0%

 

24 Nizami birinci

Nurullayeva Könül

   

42,3%

 

25 Nizami ikinci

Vəliyeva Sədaqət

   

62,1%

 

26 Sabunçu birinci

Fazil Mustafa

   

45,7%

 

27 Sabunçu ikinci

Salahzadə Əliabbas

   

57,1%

 

28 Sabunçu üçüncü

Quliyev Eldar

   

41,8%

 

29 Səbail

Nigar Arpadarai

   

42,5%

 

30 Suraxanı birinci

Fətəliyeva Sevinc

   

60,9%

 

31 Suraxanı ikinci

Əliyev Etibar

   

41,7%

 

32 Suraxanı üçüncü

Həsənova Afət

   

64,1%

 

33 Xətai birinci

Mirələmov Hüseynbala

   

57,1%

 

34 Xətai ikinci

Zabelin Mixail

   

47,3%

 

35 Xətai üçüncü

Abbasov Rauf Arif

   

41,8%

 

36 Xətai dördüncü

Həsənquliyev Qüdrət

   

42,9%

 

37 Nizami birinci (Gəncə)

Kərimzadə Pərvin

   

44,0%

 

38 Nizami ikinci (Gəncə

Həmzəyev Naqif

   

45,2%

 

39 Kəpəz bicini (Gəncə)

Cəfərov Müşfiq

   

46,4%

 

40 Kəpəz ikinci (Gəncə)

Quliyev Musa

   

41,3%

 

41 Sumqayıt birinci

Hüseynova Hicran

   

52,1%

 

42 Sumqayıt ikinci

Mirkişili Tahir

   

54,0%

 

43 Sumqayıt üçüncü

Hacıyev Emin

   

53,8%

 

44 Sumqayıt-Xızı

Məmmədli Müşfiq

   

54,1%

 

45 Abşeron

Əsədov Oqtay

   

63,8%

 

46 Şirvan

İltizam Yusifov

   

49,8%

 

47 Mingəçevir

Mirzəzadə Aydın

   

51,1%

 

48 Yevlax

Məmmədli İlham

   

52,0%

 

49 Yevlax-Mingəçevir

Hüseynli Əli

   

57,5%

 

50 Abşeron-Qobustan

Şahin Seyidzadə

   

43,1%

 

51 Qusar

Badamov Azər

   

52,7%

 

52 Quba

Əhmədov Vahid

   

41,5%

 

53 Quba-Qusar

Rafailov Anatoliy

   

43,0%

 

54 Şaban-Siyəzən

Qurbanov Sadiq Haqverdi

   

50,5%

 

55 Xaçmaz şəhər

Səlimov Eldəniz Adil

   

57,9%

 

56 Xaçmaz kənd

Mikayılova Sevil Əlirazi

   

44,4%

 

57 Kürdəmir

Ağazadə Əminə

   

50,8%

 

58 Hacıqabul-Kürdəmir

Hüseynov Rəfael

   

52,2%

 

59 Salyan

Əhmədova Jalə

   

59,2%

 

60 Salyan-Neftçala

Ağamalı Fəzail

   

49,3%

 

61 Neftçala

Rüstəmxanlı Sabir

   

40,8%

 

62 Saatlı

Ələkbərov Əziz

   

43,1%

 

63 Sabirabad birinci

Cəfərov Kamal

   

50,9%

 

64 Sabirabad ikinci

Məmmədov Ramin

   

54.0%

 

65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir

Əmiraslanov Əhliman

   

64,5%

 

66 Biləsuvar

Məhərəmov Bəhruz

   

52,0%

 

67 Cəlilabad şəhər

Malik Həsənov

   

62,2%

 

68 Cəlilabad kənd

Nəsirov Elman

   

52,2%

 

69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar

İbrahimli Fəzail

   

50,2%

 

70 Masallı şəhər

Məmmədov Məşhur

   

64.0%

 

71 Masallı kənd

İsgəndərov Anar

   

61,2%

 

72 Yardımlı-Masallı

Qasımlı Musa

   

51,2%

 

73 Lənkəran şəhər

Quliyev Rüfət

   

54,1%

 

74 Lənkəran kənd

Rəcəbli Hadı

   

53,5%

 

75 Lənkəran-Masallı

Paşazadə Cavanşir

   

58,6%

 

76 Lənkəran-Astara

Əsgərov Ziyafət

   

61,2%

 

77 Astara

Mahmudov Rəşad

   

61,2%

 

78 Lerik

Məmmədov İqbal

   

42,0%

 

79 İmişli

Nurullayev Razi

   

48,3%

 

80 İmişli-Beyləqan

Qənizadə Çingiz

   

50,6%

 

81 Beyləqan

İsmayılov Şahin

   

63,3%

 

82 Ağcabədi

Rzayev Tahir

   

60,5%

 

83 Ağcabədi-Füzuli

Abbasov Aqil

   

60,0%

 

84 Füzuli

Bayramov Vüqar

   

56,7%

 

85 Şamaxı

Tamam Cəfərova

   

49,8%

 

86 İsmayıllı

Novruzəli Aslanov

   

52,8%

 

87 Ağsu-İsmayıllı

Kərimli Tahir

   

50,8%

 

88 Göyçay

Hacıyev Sabir

   

54,1%

 

89 Göyçay-Ağdaş

Əfəndiyev Məzahir

   

49,8%

 

90 Ağdaş

Osmanov Cavid

   

60,9%

 

91 Ucar

Həsənov Ramil

   

51,9%

 

92 Zərdab-Ucar

Əliyeva Jalə

   

52,9%

 

93 Bərdə şəhər

Yıldırım Fatma

   

59,9%

 

94 Bərdə kənd

Oruc Zahid

   

60,4%

 

95 Tərtər

Alıyev Sahib

   

41,2%

 

96 Goranboy-Naftalan

Məmmədov Anar

   

59,8%

 

97 Goranboy-Ağdam-Tərtər

Vəliyev Ağalar

   

66,3%

 

98 Şəmkir şəhər

Sahibə Qafarova

   

62,2%

 

99 Şəmkir kənd

Həsənov Nurlan

   

62,7%

 

100 Şəmkir-Daşkəsən

Bayramov Kamran

   

63,8%

 

101 Göygöl-Daşkəsən

Mirbəşir Elşad

   

43,1%

 

102 Samux-Şəmkir

Səfərov Nizami

   

63,3%

 

103 Gədəbəy

Hüseynova Sevinc

   

61,1%

 

104 Gədəbəy-Tovuz

Nağıyev Arzu

   

50,2%

 

105 Tovuz

Paşayeva Qənirə

   

57,3%

 

106 Tovuz-Qazax-Ağstafa

Ağayevə Ülviyyə

   

51,1%

 

107 Qazax

Seyidov Səməd

   

64,1%

 

108 Ağstafa

Cəfərov Nizami

   

63,1%

 

109 Balakən

Məhəmməliyev Nəsib

   

60,5%

 

110 Zaqatala

Musayev Elşən

   

49,5%

 

111 Zaqatala-Balakən

Əliyeva Kamilə

   

50,7%

 

112 Qax

Kərimli Azər

   

51,7%

 

113 Şəki şəhər

İsgəndərov Vüqar

   

54,9%

 

114 Şəki kənd birinci

Əli Mənsimli

   

51,2%

 

115 Şəki kənd ikinci

Feyziyev Cavanşir

   

65,0

 

116 Qəbələ

Heydərov Fəttah

   

70,6%

 

117 Oğuz-Qəbələ

Aqiyə Naxçıvanlı

   

68,0%

 

118 Ağdam şəhər

Əliyev Bəxtiyar

   

62,2%

 

119 Ağdam kənd

Sadlqov Bəxtiyar

   

60,6%

 

120 Cəbrayıl-Qubadlı

Məmmədov Ceyhun

   

54,2%

 

121 Laçın

Abbaszadə Mahir

   

58,2%

 

122 Xankəndi

Gəncəliyev Tural

   

57,1%

 

123 Kəlbəcər

Aqil Məmmədov

   

61,1%

 

124 Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd

Elman Məmmədov

   

55,0%

 

125 Zəngilan-Qubadlı

İsmayılov İmamverdi

   

53,4%

© Materiallardan istifadə edərkən hiperlinklə istinad olunmalıdır